Diplomasi alanında çalışma yürüten akademisyen, diplomat, bürokrat, araştırmacı veya medya mensubu olan herkes yönetim kurulunun onayı ile DARD’a üye olabilirler.

Dernekler Kanunu gereği 18 yaşını doldurmuş, ilgili mevzuatın izin verdiği herkes üyelik başvurusunda bulunabilir.

Üyelik dilekçesini doldurarak yapmış olduğunuz üyelik müracaatınız, yönetim kurulumuzun kararı ile onaylandıktan sonra dernek üyeliğiniz aktif hale gelecektir. Dernekler Kanunu uyarınca üyelik başvuru formlarında, başvuran kişinin imzası olması gerektiğinden, internet üzerinden başvuruda bulunmak mümkün değildir.

Evet. Lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz Derneğimizde staj yapabilecektir.

Yılda iki kez uluslararası hakemli bir dergi olarak yayımlanacak olan Journal of Diplomatic Research (JDR) ilk sayısı 2019 yılında elektronik ortamda okuyucuları ile buluşacaktır.Yılda iki kez uluslararası hakemli bir dergi olarak yayımlanacak olan Journal of Diplomatic Research (JDR) ilk sayısı 2019 yılında elektronik ortamda okuyucuları ile buluşacaktır.

Evet. İlk uluslararası kongremizi 2019 yılı yaz aylarında düzenlemek için çalışmalara başladık. Her sene minimum bir uluslararası kongre düzenlemek hedeflerimiz arasındadır.

Türkiye’de pek dikkate alınmayan bu konu önceliklerimiz arasında olup, ilk doktora kolokyumunun 2019 yılı bahar aylarında düzenlenmesi için çalışmalara başlanmıştır.

Alana ilişkin tematik nitelikte teorik ve metodolojik çalıştaylar ile teknik konularda sertifika programları düzenlenmesinin yanı sıra 2019 yılı içinde öğrenci çalıştaylarının da düzenlenmesi planlanmaktadır.

Diplomasi alanında çalışma yürüten akademisyen, diplomat, bürokrat, araştırmacı veya medya mensupları arasından üyelerimizce seçilen kişilere her yıl başarı ödülü verilecek ve DARD onur üyesi yapılacaktır.

Derneğimiz tarafından düzenlenecek olan etkinliklerde üyelerimizin önceliği olacağı gibi yayınlarımıza da ücretsiz erişim imkânı olacaktır.